Haberler

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

1 Mins read

Ulusal kanalların birinde, Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığına aday kişilerin konuşmaları esnansında, adaylardan biri “Pandemi hastanesi yapılacağı zaman ortalığı yaktılar, yıktılar. Bazı kisiler derenin içinden test aldı, dedi ki, Zemin etüdü tamam değil.” şeklinde söylemde bulunmuştur. KTMMOB’nin bahsedilen dönemdeki Başkan ve Yönetim Kurulunu zan altında bırakan bu söylemin doğru olmadığını ve gerçekleri yansıtmadığını kamuoyu ile paylaşırız.

Pandemi hastanesinin konumunun tartışıldığı dönemde, KTMMOB’nin ilgili Odaları, Binanın konumlandırılacağı yerin dere yatağı olması, yakın geçmişinde su taşkınları yaşanmış olması nedeniyle, konusunda uzman üyelerin hazırlamış olduğu, Bilimsel ve Teknik raporlar ışığında  pandemi hastanesinin konumu ile ilgili itirazlarını idari makamlara yapmışlardır. Bu ve benzeri durumların tekrarlanması halinde, KTMMOB olarak aynı düşünce ve  kararlılıkta olacağımızı belirtiriz.

KTMMOB, 1960 yılındaki kuruluşundan itibaren, Birlik Başkanları, Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ülkemizdeki bilimsel, teknik, yasal ve gerçek verilerle, kendi değerlerimiz olan, konusunda uzmanların raporlarına bağlı olarak, kamuoyu ile her zaman doğru bilgileri paylaşmıştır ve paylaşmaya devam edecektir.

Ülkemizde yaşanmakta olan Yerel Seçimler propaganda sürecinde, KTMMOB çatısı altında görev yapmış Başkanların, Oda Başkanlarının ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçim tartışmalarının içerisine çekilmesinin karşısında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

KTMMOB Yönetim Kurulu (a)

Tunç Adanır

Genel Başkan

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…