Haberler

KTMMOB HEYETİ, UBP HEYETİNİ KABUL EDEREK GÖRÜŞTÜ

2 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Heyeti, seçim ziyaretleri yapan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Heyetini Birlik binasında 8 Aralık 2022 Perşembe günü kabul ederek, görüştü.

Görüşmeye KTMMOB’den Genel Başkan Tunç Adanır, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, Genel Sayman Mert Girgen, Yönetim Kurulu Faal Üyesi Hasan Hacışevki, Odalardan Başkan ve Temsilciler, UBP’den de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, UBP’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Sadık Gardiyanoğlu ve Meclis Üyesi adayları katıldı.

ADANIR: “ADİL ÇERÇEVEDE HERKESİ KUCAKLAYAN, HİZMET VEREN BİR BELEDİYE OLMALI”

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır konuşmasının devamında, Sadık Gardiyanoğlu ve ekibine başarılar dileyerek, “Lefkoşa’yı önce iyice özümsemek ve sevmek gerekir” dedi. Başkent Lefkoşa’nın tarihi dokusu ile kültürel yapısı ile ülkenin simgesi olan bir başşehir olduğunu belirtti. Adanır, “Bundan dolayı Belediye Başkanlığını kazanacak kişinin veya Belediye Meclisine girecek olan kişilerin Lefkoşa ile ilgili neler yapacaklarını düşüncelerini duymak isteriz. Bizim de bu konudaki en çok hassasiyetimiz adil çerçevede herkesi kucaklayan hizmet veren bir belediyeciliğin olmasıdır. Bizler şu anda meslek örgütleriyiz ama teknik ve bilimsel konularda toplumun genel adına söylemde bulunan bir örgütüz. Özellikle Birliğimizde üye olan kişilerin sorumluluğun iki katı olduğunu hatırlatırım. Sizlere yolunuzda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

GARDİYANOĞLU: “GÖNÜLDEN GELEN HİZMET AŞKIYLA GÖREVE TALİBİM”

UBP’nin LTB Başkan adayı Sadık Gardiyanoğlu da KTMMOB’yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Birliğin üyesi bir mimar olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtti. Belediyenin borcunun 334 milyon TL’ye ulaştığının mevcut başkan tarafından da kabul edildiğini ifade eden Gardiyanoğlu, özel sektöre olan borcun ise miktarının bilinmediğinden ötürü bu rakama dahil edilemediğini söyledi. “Derdim makam olsaydı aday olmazdım, çünkü zaten şu anda halkın verdiği bir görevi yürütmekteyim” diyen Gardiyanoğlu, belediye başkanlığına gönülden gelen bir hizmet aşkıyla aday olduğunu söyledi.  Gardiyanoğlu projelere bulacağı her katkının Lefkoşa’ya sağlayacağı yararı göz önünde tutarak her kesimle görüştüğünü aktardı.

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…