Haberler

KTMMOB HEYETİ, AB BURS PROGRAMI HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

2 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Heyeti, Goethe Enstitüsü’nden Avrupa Birliği (AB) Burs Programı Heyetini 14 Aralık 2022 Salı günü kabul ederek görüştü. Görüşmede, KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, Birliğe bağlı Bilgisayar Mühendisleri Odası’ndan Yönetim Kurulu Faal Üyesi Erkan Emirzade, Gıda Mühendisleri Odası’ndan Sekreter Hülya Akif ile Yönetim Kurulu Faal Üyesi Selin Akmal, Ziraat Mühendisleri Odası’ndan Başkan Erkut Uluçam yer alırken, Goethe Enstitüsü AB Burs Programı’ndan Program Yöneticisi Berna Berberoğlu ile Program Koordinatörleri Bekir Okalper, Berya Ardal ve Fatoş Yangın katıldı.

BERBEROĞLU: “BURS PROGRAMINI DAHA TANINIR BİR HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Goethe Enstitüsü AB Burs Programı Yöneticisi Berna Berberoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, Burs Programının tarihçesi hakkında bilgiler paylaşarak, programın vizyonundan ve hedeflerinden bahsetti. Yeni bir ekip olduklarını anlatan Berna Berberoğlu, AB Burs Programının daha tanınır bir hale getirmek istediklerini kaydetti. Berberoğlu programın başlamasından bu yana 2 bin kişinin yararlandığını belirterek, “toplum ölçeği düşünüldüğünde çok önemli bir program” dedi. AB Burs Programı Yöneticisi Berberoğlu programdaki öncelikli alanlar konusunda teknik uzmanlığı olan KTMMOB’den görüş ve fikir almak istediklerini de vurguladı.

BERBEROĞLU: “PROGRAM HEM KURUMUN ÜCRETİNİ, HEM KİŞİNİN YAŞAM ÜCRETİNİ, HEM DE UÇAK BİLETİNİ KARŞILIYOR”

Ocak 2023 tarihinde Burs Programını açıklayacaklarını belirten Berna Berberoğlu konuşmasının devamında, “O zamanlarda KTMMOB’de ilgilenen üyelere bir tanıtım yapmak isteyeceğiz. Kişiler isterse staj yapabilir, geliştirmek istediği profesyonel bir konu vardır, o programdan yararlanabilir. Programların süresi 2 ile 6 ay arasıdır. O süreyi kişi başvuracağı program ile görüşerek tasarlar. Burs Programının geneline baktığınızda da, hem gideceği kurumun, hem gideceği kurumun herhangi bir ödeneği var ise o ödenir, hem de kişiye yaşam desteği verilir” şeklinde konuştu.

ADANIR: “TEKNİK OLARAK DOĞRU PROJELER ÜRETİYOR, TOPLUMSAL FAYDAYI DA ÖN PLANA ÇIKARIYORUZ”

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır da kabulde yaptığı konuşmada, 1960 yılında kurulan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne kayıtlı olan Birliğin 62 yıllık bir geçmişi olduğunu anlattı. Adanır, Birliğin çatısı altında 15 Oda olduğunu ve yaklaşık 5 bin üyeye sahip olduklarından da bahsetti. Tunç Adanır, “En önemli kısım üyelerimizin ülke genelinde teknik olarak kendi alanlarında doğru projeler ve gerçekçi söylemler üretmesidir. Bunun yanında toplumsal faydayı da ön plana çıkarmaktır” dedi. KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, “15 Odanın meslek grupları yaşantımızın günlük her noktasında değinen meslek odalarıdır. Havadan toprağa taştan suya akaryakıttan yiyeceğimize iletişime ulaşıma inşaata araçtan motora hayatın her noktasına parmak basan inanılmaz geniş bir yelpazeyiz” ifadelerini kullandı. Tunç Adanır, “Bu programın mesleki odalarımız ile üyelerimizin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyor, üyelerimizin bu programa ilgi göstereceğine inanıyorum” dedi.

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…