Haberler

LAÇ BELEDİYESİ BAŞKANI ATASER, GENEL BAŞKAN AYSAL’I ZİYARET ETTİ

1 Mins read

Lapta Alsancak Çamlıbel (LAÇ) Belediyesi Başkanı Fırat Ataser, KTMMOB’yi ziyaret ederek, Genel Başkan Seran Aysal ile görüştü.

Birlik binasında gerçekleşen görüşmeye, KTMMOB Yönetim Kurulu Faal Üyesi Celal Devrim Önen ve LAÇ Belediyesi İmar Bölümü Sorumlusu Barış Ülbar da katılım gösterdi.

LAÇ Belediyesi Başkanı Fırat Ataser görüşmede; belediyenin yapmayı hedeflediği projeler ve bölgeye yapmayı planladığı büyük ölçekli yatırımlar hakkında bilgi paylaştı. Çalışmalarla ilgili KTMMOB ve bağlı Odaların katkısını talep eden Ataser, KTMMOB’nin sürecin tarafı olmasını, görüşlerinden ve önerilerinden yararlanmak istediğini vurguladı.

Genel Başkan Aysal da görüşmede; söz konusu projelerin ve bölgeye yapılacak alt ve üst yapı yatırım projelerinde LAÇ Belediyesi’ne KTMMOB ve bağlı Odalar tarafından katkı ve destek verilmesinin aynı zamanda denetlenmesinin meslek örgütünün görevi olduğunu belirtti.

Bilgilerin paylaşılmaya başlamasıyla projelere diğer ilgili örgütlerin de katkı koyacağı çalışmalara en erken zamanda başlanmasında görüş birliğine varıldı.

Related posts
Haberler

KALECİK III SÖZLEŞMESİ İLE İLGİLİ RAPOR KTMMOB’YE SUNULDU

2 Mins read
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) bağlı Makine Mühendisleri Odası, toplum yararına…
Haberler

KTMMOB VE KTOEÖS OKULLARDAKİ GÜÇLENDİRME PROJELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

1 Mins read
Genel Başkan Seran Aysal ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem başkanlığında KTMMOB’de toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, KTMMOB’den Genel…
Haberler

DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ'NÜ SELAMLARIZ...

1 Mins read
Toplum yararına yapılan mücadelelerin başarıya ulaşması ancak özgür basın ile mümkündür. Çağdaş bir toplum olabilmenin yolu basının özgürlüğünden geçer, özgür ve güçlü…