OdalarUncategorized @tr

KTMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASINDA BAŞKANLIĞA DR. BESTE OYMEN SEÇİLDİ

2 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) bağlı Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Olağan Genel Kurulu’nda Dr. Beste Oymen yeni başkan seçildi. Gıda Mühendisleri Odası’nın Olağan Genel Kurulu 5 Mart Cumartesi 2022 tarihinde KTMMOB binasından gerçekleşti. Divan Başkanlığını Yrd. Doç. Dr. İhsan Erol Özçil, Divan Sekreterliğini Vedia Oyaltan ve Selin Akmal’ın yaptığı Genel Kurulda Oda Başkanlığına Dr. Beste Oymen getirildi. Sonrasında yapılan görev dağılımında da Hülya Akif Genel Sekreter, Yağmur Özçelebi Sayman, Vedia Oyaltan ve Selin Akmal Asli Üyeler, Mustafa Emindayi ve Esra Kaymakamtorunlari da Yedek Üyeler olarak görev aldılar. Denetleme Kurulu üyeleri ise Mustafa Akçaba ve Oya Fedai oldu.

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır GMO Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde herkesi bireysel yaşama döndürdüğünü belirterek, tekrardan en büyük gücün meslek örgütlerimizin, odalarımızın ve birliğin olduğunu belirtti. Meslek örgütleri olarak toplumsal sorumluluğumuzun yanında üyelerimize karşı da görevlerimizi tam olarak yerine getirerek tüm üyeleri kucaklayarak odaların gelişiminin sağlanması gerektiğini söyleyen Tunç Adanır, “Bunu yaptığımız takdirde her konuda istediğimiz duruşu sergileyebiliriz.” dedi.

KTMMOB Danışman Üyesi Seran Aysal da konuşmasında, zorlu süreçten geçildiğini ve birliğin ciddi bir mücadele verdiğini belirtti. Seran Aysal, “bu mücadelenin temelini oluşturan odalarımızdır. Odalarımızın verdiği güçle ve aldığı kararlar ile birliğimiz bu toplumsal mücadelede özellikle bu dönem ön plana çıktı. Ülke yönetimi bu anlamda da odalarımızı daha zorlu günlere adım atıyoruz. Bu bilinçle üyelerimizin meslektaşlarımızın odalarına, oda yöneticilerine destek olması önemlidir” dedi.

GMO Başkanı Dr. Beste Oymen de göreve gelmesinin sonrasında yaptığı konuşmasında, hedefinin mesleği hak ettiği itibar ve değere ulaştırmak olduğunu belirtti. Dr. Beste Oymen, Oda Yönetiminin bir ekip halinde aktif bir oda yaratmak için çalışacağına inandığını vurguladı. Oymen, herkesin katkısını beklediğini de sözlerine ekledi.

GMO’nun önceki dönem Başkanı Sıdıka Can da konuşmasında, pandemi dönemindeki zorluğa rağmen yılmadan içimizdeki mücadele ruhunu taşıdık” dedi. “Birlikte çalıştığımız yönetime çok teşekkür ederim” diyen Sıdıka Can, “Odamıza daha da çok sahip çıkmayı temenni ediyorum. Birlikte ekip halinde çalışmamız odamızı var edecek. Bu ülkede yaşıyorsak, mesleği de icra etmek durumunda isek, mesleğimize, meslektaşlarımıza ve topluma karşı da sorumluluğumuz varsa, odamıza sahip çıkmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Related posts
Odalar

EV TİPİ KONSERVELERDEKİ ÖLÜMCÜL TEHLİKE

3 Mins read
Yaz mevsiminin sonunda evlerde yapılmaya başlanan konserveler hem ekonomik hem de lezzetli bir seçenek olabilmektedir. Ancak evlerde yapılan konserveler maalesef bazı riskleri…
Odalar

II. Ulusal Enerji Verimliliği Çalıştayı

1 Mins read
KTMMOB’ye bağlı Elektrik Mühendisleri Odası, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Enerji Verimliliği Derneği işbirliğinde 25 Ağustos 2023 tarihinde DAÜ Rauf Raif…
Odalar

ELEKTRİK KESİNTİLERİ SIRASINDA GIDALARIMIZA NE OLUYOR?

4 Mins read
Sıkça elektrik kesintisi yaşadığımız şu günlerde, besin kaynaklarımızı hem sağlıklı tüketebilmek, hem de verimli kullanabilmek adına çok dikkatli olmak gerektiği muhakkaktır. Bu…