Haberler

KTMMOB VE GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ YAPI DENETİMİ TOPLANTISI YAPTI

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Birliğe bağlı vizesi olan dört Oda ile Gazimağusa Belediyesi, Yapı Proje Kontrollük Portalı hakkında 21 Mart 2024 Perşembe günü Birlik binasında toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, Birliğe bağlı Mimarlar Odası’ndan Başkan Onur Olguner ile Oda Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Özaltıner, İnşaat Mühendisleri Odası Saymanı Hüsnü Coşan, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Faal Üyesi Enver Ulaş, Makina Mühendisleri Odası’nı Temsilen Tezel Baykent ve Gazimağusa Belediyesi Başkanı Süleyman Uluçay, Belediye İmar Birimi Amiri Abide Başman Eryaşar ile İmar Birimi Yapı Denetim ve İş Sağlığı Güvenliği Sorumlusu Niyazi Yurtseven katılım gösterdi.

Toplantıda, Gazimağusa Belediyesi’nin, Belediyeler Yasası’nın 17/6 maddesi kapsamında “Yapı Proje Kontrollük Portalı” çerçevesinde yürütülen çalışmalar ele alınarak, görüş alış-verişinde bulunuldu. Gazimağusa Belediyesi sınırları dahilinde inşaatların, Yapı Proje Kontrollük Portalı’na başvuru yapılmaması üzerine söz konusu inşaatların mühürlenmesi konusundaki kararlılığına KTMMOB olarak devam edilmesi konusunda destek verilmesinin görüşüldüğü toplantıda, KTMMOB ve Gazimağusa Belediyesi arasındaki her türlü teknik konuda işbirliğinin devam edeceği vurgulandı.

Related posts
Haberler

KTMMOB GENEL BAŞKANI OY BİRLİĞİ İLE SERAN AYSAL SEÇİLDİ

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (KTMMOB) Seran Aysal Genel Başkanlık görevini bir önceki Genel Başkan Tunç Adanır’dan devraldı. KTMMOB 56….
Haberler

TEKNİK GÖZLEM E-BÜLTENİN YENİ SAYISI ÇIKTI

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tarafından e-bülten şeklinde hazırlanan Teknik Gözlem’in yeni sayısı 55.11 çıktı.  Söz konusu sayıda, KTMMOB’den…
Haberler

ŞAMPİYON MELEKLER ANIT YARIŞMASI’NA KATILAN TÜM PROJELER LEFKOŞA AKM’DE SERGİLENİYOR

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), Gazimağusa Belediyesi ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği işbirliğinde düzenlenen “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…