Haberler

KTMMOB HEYETİ, TDP HEYETİ İLE DEPREM KONUSUNDA GÖRÜŞTÜ

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden (KTMMOB) bir heyet, Toplumcu Demokrasi Partisi’nden (TDP) bir heyeti 22 Şubat 2023 Çarşamba günü Birlik binasında kabul ederek, deprem gündemi ile görüşme yaptı.

Toplantıya KTMMOB’den Genel Başkan Tunç Adanır, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, Genel Sayman Mert Girgen ve Yönetim Kurulu Faal Üyesi Hasan Hacışevki ile TDP’den Genel Sekreter Nevzat Özkunt, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Yeşim İlkan, Ersen Sururi, Yasemin Çobanoğlu, Basın Sekreteri Sare Lord, İletişim Uzmanı Ayça Üzelgün katılım gösterdi.

ÖZKUNT: “UZMAN KİŞİLERDEN GÖRÜŞ ALMAK ADINA BU ZİYARETİ YAPTIK”

TDP Genel Sekreteri Nevzat Özkunt ziyarette yaptığı konuşmada, ülkemizdeki yapıların depreme karşı dayanıklılığı ve bu konuda neler yapılması gerektiği konularından uzman kişilerden görüş almak adına bu ziyareti yaptıklarını dile getirdi. Nevzat Özkunt, bu süreçte TDP olarak KTMMOB’ye destek vereceklerini vurguladı.

ADANIR: “TOPLUMUN BİZE OLAN İNANCI, BİZİ DAHA DA GÜÇLÜ KILIYOR”

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır kabulde yaptığı konuşmada, bu deprem ile birlikte zor bir görevi ve süreci yaşadıklarını anlatarak, kamuoyundan gelen yoğun sorulara Birlik olarak bilgilendirme yaptıklarını ifade etti. “Toplumun bize olan inancı bizi daha da güçlü kılıyor” diyen Adanır, bunun KTMMOB için büyük bir destek olduğunu vurguladı. “Bu görevi ve süreci sonuna kadar götüreceğiz” diyen Tunç Adanır, deprem konusunda Devlet, Hükümet, Meclis, Belediyeler gibi kurumlarda gerçekleşen tüm toplantılara katılarak teknik uzman kişiler olarak doğruları ve yapılması gerekenleri anlattıklarını belirtti.

Related posts
Haberler

GENEL KURUL DUYURUSU

1 Mins read
Haberler

1. EVREN ÇAVDIR SATRANÇ ANI TURNUVASI

1 Mins read
6 Şubat 2023 Depremi’nde Adıyaman’da hayatlarını kaybeden Evren Çavdır, Havva Çavdır, Elvin Çavdır ve öğrenciler, öğretmenler ile velilerden oluşan Şampiyon Meleklerimizin anısını…
Haberler

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

1 Mins read
6 Şubat 2023 deprem felaketinin üstünden tam bir yıl geçti ama bu felakette yaşananların ve kaybettiğimiz canların acısı geçmedi, geçmeyecek. İlk günden…