Haberler

KTMMOB Heyeti, Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti

1 Mins read

Türkiye’deki 6 Şubat deprem felaketiyle birlikte ülkemizdeki yapı stokunun da sorgulanır hale gelmesi sonrasında Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden oluşan bir heyet, yapı denetimi ve güvenliğine ek olarak KTMMOB (Değişiklik) Yasa Önerisi, İmar (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla belediyelerin yetkilileriyle bir dizi görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Bu çerçevede ülkemizin nüfus yoğunluğunun en çok olduğu şehirlerinden biri olan Mağusa’da özellikle bazı okulların yapısal durumunun ciddi riskler taşıması KTMMOB ile Gazimağusa Belediyesi heyetlerinin toplantı gündeminin birinci maddesi oldu.

Gazimağusa Belediyesi’nde 9 Mart 2023 Perşembe günü gerçekleşen toplantıya KTMMOB’den Genel Başkan Tunç Adanır, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, Mimarlar Odası’ndan Genel Sekreter Simzer Kaya ve Batuhan Bayramoğlu, Elektrik Mühendisler Odası Müdürü Mustafa Özmert ve Makine Mühendisleri Odası Teknik Personeli Hasan Karaoğlu ile Gazimağusa Belediyesi Başkanı Süleyman Uluçay ile belediye yöneticileri katıldı.

Ziyarette KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, İmar Yasası ile ilgili KKTC Meclisi’nde yaşanan KTMMOB (Değişiklik) Yasa Önerisi, İmar (Değişiklik) Yasa Tasarısı süreci Başkan Uluçay ile paylaştı. Depreme karşı alınacak önlemler kapsamında ülkedeki mevcut yapılar ve okulların genel değerlendirmesinin görüşüldüğü ziyarette, Belediyeler Yasası’nın 17/6 maddesindeki değişiklik kapsamında ülke genelindeki tüm belediyelerde bundan sonraki süreçte inşaatların kontrolü ve proje müelliflerinin nasıl daha aktif olacağı hususu da konuşuldu. Ziyaret kapsamında önümüzdeki süreçte riskli olan binalar ile ilgili İnşaat Mühendisleri Odası ve belediyelerin ne şekilde iş birliği yapacağı konusunda görüş alışverişinde de bulunuldu.

Gazimağusa Belediye Başkanı Uluçay, KTMMOB Başkanı Adanır ve beraberindeki heyetin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirirken, Gazimağusa Belediyesi’nin KTMMOB ve meslek örgütleri ile bugüne kadar olduğu gibi her zaman sıkı iş birliği içerisinde olacağına vurgu yaptı.

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…