Odalar

KTMMOB’ye bağlı Makine Mühendisleri Odası Olağanüstü Genel Kurulu’nu yaptı

2 Mins read

Değerli Üyelerimiz,

11.03.2023 tarihinde KTMMOB Lokalinde yapılan ‘’Olağanüstü Genel Kurulumuz’da’’ Alayköy Sanayi Bölgesinde bulunan Laboratuvar Binasının kiralanması, kiramızda olan Vize Bürosu Ofisimizin ‘’berber ve arkadaki kapalı oda’’ ile birlikte satın alınması hususları ve Makina Mühendisleri Odası Mesleki Kontrollük (Yapı Denetimi) Taslak Tüzüğü oylanmıştır. Oylama sonucu;

• Alayköy Sanayi Bölgesindeki binamızın kiralanmaması kararı

• Vize Bürosu Ofisinin, depreme dayanıklılık raporu olması halinde   alınması kararı

• Makina Mühendisleri Odası Mesleki Kontrollük (Yapı Denetimi) Taslak Tüzüğü ise oy birliği ile onaylanarak gerekli Genel Kurul Kararları üretilmiştir.

• Yapılan Genel Kurul oylaması sonucunda; Alayköy’deki Laboratuvar Binamızın son kontrolleri yapılarak hizmete elverişli hale getirilecek. Laboratuvar kısmı gelişen sorumluluklarımıza paralel olarak teknik teçhizat tedarik edilerek hizmete sunulacak ve Makina Mühendisleri Odası toplantılarının da orda yapılması planlanacaktır.

• Vize Bürosu Ofisinin depreme dayanıklılık raporunun tedariki için Mal Sahibi ile koordine kurularak belge talep edilecektir.

• Mesleki Kontrollük (Yapı Denetimi) Tüzüğü ise Yetki Kurulumuzda görüşülerek, Resmi Gazetede yayınlanmak üzere Bakanlar Kurulu’na gönderilecektir. MMO Mesleki Kontrollük (Yapı Denetimi) Tüzüğü hâlihazırda Makina Mühendislerinin yürüttüğü mekanik mesleki disiplinlerinin de uygulanmasındaki süreçlerin izlenmesi, denetlenmesi ve belgelendirilmesi sonucu yeterli güvenlikte mekanik projelerin uygulanmasını sağlayacaktır.

Genel Kurulumuza katılamayan fakat mesaj ile destek temennilerini ileten değerli Birlik Başkanımız Sn. Tunç Adanır’a ve KTMMOB Yüksek Onur Kurulu Başkanımız Sn. Seran Aysal’a teşekkür ederim.

Oda’mızın hizmetlerini yerine getirirken hep daha iyiyi düşünen ve bu maksatla gayret gösteren Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Meryem Baltacı Varol’a, Barış Hacışevki’ye, Turgut Karahüseyin’e, Ali Şefik’e, Aziz Baykent’e ve Asım Gülçeken’e bu katkıları için teşekkür ederim. Oda Vize Bürosunu yöneten Hasan Karaoğlan’a ve Oda Sekreterlerimiz Zerhan Özçınar ve Melis Çavuşoğlu’na teşekkür ederim.

Genel Kurulda, yaşadıkları tecrübeleri ile önerilerini sunan Oda Başkanlarımız Sn. Emir Taşcıoğlu’na ve Sn. Ahmet Ulubay’a katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Söz konusu Tüzüğümüzün hazırlanması maksadıyla Yapı Denetimi Komisyonunda görev alan ve tüzüğün hazırlanmasına katkı koyan Yunus Terlik’e, Ali Keskinköz’e ve Salahi Başaran’a teşekkür ederim.

Hazırlanan Tüzüğümüzün uygulanması esnasında daha iyi sonuç alınması için bilgisi ile katkı koyan ve katılımı ile bizi onurlandıran değerli Birlik Genel Sekreteri Sn. Nazife Yılmaz’a ve Birlik Genel Saymanı Sn. Mert Girgen’e teşekkür ederim.

Her zaman olduğu gibi Divan Başkanlığı görevini üstlenen, soğukkanlı ve olgunlukla Genel Kurulumuzu yöneten Sn. Tezel Baykent’e, Divan Sekreterleri Sn. Evren Cem ve Sn. Mert Yarkıner’e teşekkür ederim.

Genel Kurulumuza katılan ve katkı koyan tüm meslektaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarım.

Saygılarımla,

Ayer YARKINER

Oda Başkanı

Related posts
Odalar

23 Mart 2023 Dünya Meteoroloji Günü Mesajı 

4 Mins read
Birleşmiş Milletlerin bir uzmanlık kuruluşu olan Dünya Meteoroloji Teşkilatı ana sözleşmesinin, yürürlüğe girdiği tarih olan 23 Mart (1950) her yıl  Dünya Meteoroloji günü…
Odalar

FARKINDALIĞI ARTIRARAK DEĞİŞİMİ HIZLANDIRMALIYIZ

2 Mins read
Canlıların yaşaması için hayati öneme sahip olan su, en küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, biyolojik yaşamı ve bütün insan…
Odalar

KTMMOB'ye bağlı Mimarlar Odası Olağanüstü Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

2 Mins read
Değerli Üyelerimiz, Bilindiği üzere, 11 Mart 2023 Cumartesi günü, Gönyeli-Alayköy Belediyesi Konferans Salonu’nda “Mimarlar Odası Mesleki Kontrollük Tüzüğü” gündemiyle 54. Dönem 2….