Odalar

KTMMOB’YE BAĞLI GMO VE ZMO DÜNYA GIDA GÜNÜ ÇERÇEVESİNDE KONFERANS DÜZENLEDİ

1 Mins read

KTMMOB’ye bağlı Gıda Mühendisleri Odası ile Ziraat Mühendisleri Odası, 16 Ekim Dünya Gıda Günü çerçevesinde Lefkoşa’da konferans düzenledi.

GMO Dr. Beste Oymen, ZMO Başkanı Erkut Uluçam ve Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ’ın açılış konuşmaları ile başlayan konferansta, sırasıyla “Gıda Yanılgısı ve Bilimsel Perspektif” konusunda Gıda Müh. Odası İstanbul Şube YK Üyesi – MÜMSAD YK Başkanı Ebru Akdağ, “Gastronomi ve Gıda Mühendisliği Arasında İlişkiler” konusunda Kıbrıs İlim Üni. ve YDÜ Turizm Fakültesi Gurme Şef Mustafa Şah, “Bahçe Ürünlerinde Gıda Güvenliği ve Güvencesi ve Muhafazası” konusunda da LAÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Kahramanoğlu birer konuşma yaptılar.

Related posts
Odalar

23 Mart 2023 Dünya Meteoroloji Günü Mesajı 

4 Mins read
Birleşmiş Milletlerin bir uzmanlık kuruluşu olan Dünya Meteoroloji Teşkilatı ana sözleşmesinin, yürürlüğe girdiği tarih olan 23 Mart (1950) her yıl  Dünya Meteoroloji günü…
Odalar

FARKINDALIĞI ARTIRARAK DEĞİŞİMİ HIZLANDIRMALIYIZ

2 Mins read
Canlıların yaşaması için hayati öneme sahip olan su, en küçük canlı organizmadan en büyük canlı varlığa kadar, biyolojik yaşamı ve bütün insan…
Odalar

KTMMOB'ye bağlı Mimarlar Odası Olağanüstü Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

2 Mins read
Değerli Üyelerimiz, Bilindiği üzere, 11 Mart 2023 Cumartesi günü, Gönyeli-Alayköy Belediyesi Konferans Salonu’nda “Mimarlar Odası Mesleki Kontrollük Tüzüğü” gündemiyle 54. Dönem 2….