Haberler

KTMMOB’nin Önceki Genel Başkanlarından Ahmet Ulaş, 26 Eylül’de yapılacak etkinlikle anılacak

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (KTMMOB) önceki Genel Başkanlarından olan Ahmet Ulaş, 26 Eylül 2023 Salı günü saat 19:00’da Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) konferans salonunda yer alacak etkinlik ile anılacak.

1976-1983/1999-2001 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeliği, 2001-2008 yıllarında ise KTMMOB Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Ahmet Ulaş’ı anma etkinliğinde, Ulaş ile aynı dünya görüşüne sahip ve arkadaşı olan Türkiye Dikili Belediyesi’nin efsanevi Belediye Başkanı Osman Özgüven’in görev süresince yaşadıklarını konu alan “Komünist Osman” isimli belgesel gösterilecek.

Etkinlik çerçevesinde belgeselin Yönetmeni Gazeteci Gökmen Ulu ve Yapımcısı Oben Ulu’nun katılımıyla söyleşi de yapılacak.

“Komünist Osman” belgeseli; siyasi yaşamını SODEP, SHP, CHP’de sürdüren, 1984-1994 ve 2004-2013 yılları arasında İzmir Dikili Belediye Başkanlığı yapan, aynı zamanda Türkiye ekoloji hareketinin önderleri arasında yer alan, insan hakları savunucusu ve barış aktivisti olan, toplumcu belediyecilik uygulamalarıyla çığır açan, bu uğurda ağır bedeller ödetilen “Komünist Osman” lakaplı Osman Özgüven ve yoldaşlarının olağanüstü serüvenini anlatıyor.

“Komünist Osman” belgeseli tanıtım videosunu izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=mYjgl5omrLM

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…