HaberlerUncategorized @tr

KTMMOB’DE YENİ GENEL BAŞKAN TUNÇ ADANIR OLDU

4 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Başkan Tunç Adanır oldu.

Ülkemizin en köklü ve saygın mesleki sivil toplum örgütlerinin başında gelen Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde yeni Genel Başkan oybirliği ile Tunç Adanır oldu.

15 meslek odası ve odalara bağlı yaklaşık 4 bin 800 üyesi olan Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin 53. ve 54. Dönemlerinde 3 buçuk yılı aşkın bir süredir Genel Başkanlık görevinde bulunan Seran Aysal, 23 Ocak 2022 tarihindeki Genel Seçimde Milletvekili adayı olması nedeniyle, Birliğin yerleşmiş teamülleri ve etik değerler ışığında Başkanlığı görevini devretti.

Bu bağlamda, kurulduğu 3 Aralık 1960 tarihinden bugüne dek mesleki etik değerler ışığında kamu yararına yönelik 61 yıldır çalışmalarını sürdüren KTMMOB’nin 54. Dönem 1. Olağanüstü Genel Kurulu, 22 Aralık 2021 Çarşamba akşamı Gönyeli Belediyesi’nin konferans salonunda gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Ahmet Hüdaoğlu, divan sekreterliği görevlerinin de Gözde Oğuz ve Cemaliye Özverel Ekinci’den oluşturulması ile başlayan Genel Kurula, Faaliyet ve Mali Raporların sunulması ile devam edildi. Her iki rapor da tüm katılımcılar tarafından oybirliği ile onaylandı ve aklandı.

Ardından KTMMOB 54. Dönem Genel Başkanı ünvanı ile Genel Kurul’da teşekkür konuşması yapan Seran Aysal, KTMMOB Genel Başkanlığı görevi süresince toplumsal ve mesleki mücadelede birliğin bayrağını daha ileri taşımak için çalıştıklarını belirtti. Birliğin çatısı altında 2005 yılından bugüne 17 yıllık aktif yöneticilik süresi boyunca her kademede ve organlarda seçilerek onurla görevler üstlendiğini belirten Seran Aysal, danışman Başkan ve birliğin bir neferi olarak, her zaman destek vermeye ve çalışmaya devam edeceğini kaydetti. KTMMOB çatısı altındaki tüm yöneticilere teşekkür eden Seran Aysal, örgütün hedefine yürümesinde büyük katkısı olan birlik profesyonellerine de teşekkürü bir borç bildiğini ifade etti. Toplumda güveni ve saygınlığı olan Birliğin kurumsal bir yapı içinde işleyişine devam edeceğini vurgulayan Seran Aysal, KTMMOB’de var olan güven ve itibarın, siyasette de tekrar kazandırılması gerekliliği önemine vurgu yaptı ve kendi insan kaynağını yok sayanlarla mücadelenin yükselmesi gerektiğini aktardı.

Seran Aysal’ın konuşmasının ardından tek aday olan Tunç Adanır, oybirliği ile KTMMOB’nin yeni Genel Başkanı oldu.

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, sözlerine Birlik Başkanlığı görevini yapması yönünde verilen destek ve güvene teşekkür ederek başladı. Tunç Adanır konuşmasında, “54. Dönem Başkanı Saran Aysal ve Yönetim Kurulu üyeleri arkadaşlarımla birlikte 3,5 yıllık birlikte çalışma sürecimiz olmuştur. Bu süreçte, her zaman Odaların birlik ve beraberliğinin sağlandığı, mesleki ve teknik konularda etkin, güçlü ve kararlı bir örgüt profilimizle, toplum nezdinde Birliğin itibarını yukarda tutma hedefi ile ekip olarak çalışmış bulunmaktayız” dedi. Dünyada yaşanmakta olan Covid-19 küresel sağlık problemlerinin ülkemizde kendini daha etkin olarak hissettirdiğini belirten Başkan Adanır, salgından dolayı ölümlerdeki sayının hızla arttığını vurguladı.

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, “Bunun yanında yaşanmakta olan döviz krizi, tüm halkımızın büyük bir kısmını yoksullaştırmış, aileler bırakın ileriye dönük plan yapmayı, çocuklarını nasıl okutacağını ve günlük yaşantılarını nasıl idame edeceği kaygısı ile yüz yüzedir. Ülkemizde yetişmiş gencecik değerli beyinlerin, dövizle gelir elde etmek üzere iş başvuru kuyruklara girdiğini üzülerek görmekteyiz” şeklinde konuştu. “Devletin kötü yönetilmesi, insan kaynaklarımızı yönetemiyor olmamız, devletin varlığının, tartışılıyor haline gelmesi demektir” diyen Adanır, “Bu üzücü ve sıkıntılı yaşam koşullarında 23 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Genel Seçimlerle, siyasi hayata başlangıç yapmayı planlayan Seran Aysal’a büyük görevler düşmektedir. Sürdürmekte olduğumuz mesleki ve toplumsal mücadeleyi, halkımız tarafından itibar kaybetmekte olduğunu gözlemlediğimiz siyasi platform adım atarak, Birlik çatısı altında aktif olarak yapmakta olduğumuz söylem ve eylemleri taşıyarak farkındalık yaratmasını bekliyoruz” dedi. 

Birliğin öncelikli hedeflerinden birinin de bilimin ışığında yetişen gençleri ülkemize kazandırabilmek olduğunu vurgulayan Tunç Adanır, “KTMMOB olarak gençlerimize, gelecekleri için ışık tutabilmeye yönelik her an çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Genel Başkanı Tunç Adanır konuşmasını, “Bizler 3,5 yıldır birlikte yürüyen bir ekip olarak, öncelikle Nisan 2022’ye kadar aynı şevk ve çalışma azmi ile başlatmış olduğumuz yolculuğu aynı düzeyde tamamlamak olacak” diyerek sonlandırdı.

KTMMOB Olağanüstü Genel Kurulu birlik ve beraberlik mesajları ile tamamlandı.

Related posts
Haberler

TEKNİK GÖZLEM 56. DÖNEM’İN İLK SAYISI YAYINLANDI

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tarafından hazırlanan e-bülten olan Teknik Gözlem’in 56. Dönem’e ait ilk sayısı yayınlandı. İçeriğinde Birlik…
Haberler

SERAN AYSAL: “OKULLARIN GÜÇLENDİRME SÜRECİ ÜZERİNE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

2 Mins read
Genel Başkan Seran Aysal, okulların yapısal güçlendirme standartları için ortak çalışmalar yürütüleceğini açıkladı. Genel Başkan Aysal Kıbrıs Net Haber’e açıklamalarda bulundu. Seran…
Haberler

Aysal: “Ülkenin menfaatinden yana taraf, peşkeşe, ranta ve talana ise karşı mücadeleden tarafız.”

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Genel Başkanı Seran Aysal, insan haklarından, çevreden, planlamadan, ülkenin menfaatinden yana taraf olduklarını vurgulayarak,…