Haberler

KTMMOB yakında uygulamaya başlanacak Yapı Proje Kontrollük Portalı’nı tanıttı

1 Mins read

Belediyeler Yasası’nın 17/6 maddesi kapsamında inşaatların daha etkin kontrol edilmesi ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (KTMMOB) belediyelerle birlikte inşaatların denetimine yönelik hazırladığı Yapı Proje Kontrollük Portalı yakın zamanda hayata geçirilecek. KTMMOB ile Birliğe bağlı Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Yerbilim Mühendisleri Odası tarafından oluşturulan Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın tanıtım ve bilgilendirme toplantısı dün (27.07.2023 Perşembe) KTMMOB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır ve Birliğe bağlı Odaların Başkan ve Yetkilileri ile Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ve İmar Bölümü Yetkilileri, Gönyeli-Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu ve İmar Bölümü Yetkilileri, Lefke Belediyesi Başkanı Aziz Kaya ve İmar Bölümü Yetkilileri, Girne, Gazimağusa, İskele ve Güzelyurt Belediyelerinden İmar Bölümlerinin Yetkilileri, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği (KTİTB) Başkanı Osman Amca, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nden (KTİMB) Yetkililer, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’ndan (KTEZO) Yetkililer katılım gösterdi.

Yapı Proje Kontrollük Portalı, ilgili Odaların üyeleri, Belediyeler, KTİMB, KTİTB, KTEZO’ya bilgilendirme yapılıp, görüşlerinin alınmasının ardından belediyelerle birlikte yapı denetiminin daha etkin olarak uygulanmasını sağlayacak.

Related posts
Haberler

KTMMOB GENEL BAŞKANI OY BİRLİĞİ İLE SERAN AYSAL SEÇİLDİ

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (KTMMOB) Seran Aysal Genel Başkanlık görevini bir önceki Genel Başkan Tunç Adanır’dan devraldı. KTMMOB 56….
Haberler

TEKNİK GÖZLEM E-BÜLTENİN YENİ SAYISI ÇIKTI

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tarafından e-bülten şeklinde hazırlanan Teknik Gözlem’in yeni sayısı 55.11 çıktı.  Söz konusu sayıda, KTMMOB’den…
Haberler

ŞAMPİYON MELEKLER ANIT YARIŞMASI’NA KATILAN TÜM PROJELER LEFKOŞA AKM’DE SERGİLENİYOR

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), Gazimağusa Belediyesi ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği işbirliğinde düzenlenen “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…