Haberler

KTMMOB, GÜZELYURT VE LEFKE BELEDİYELERİNE ZİYARETTE BULUNDU

1 Mins read

Güzelyurt Belediyesi Başkanı Mahmut Özçınar ve Lefke Belediyesi Başkanı Aziz Kaya’ya ziyaret gerçekleştiren Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Heyeti, böylelikle ülke genelinde 18 belediyenin başkanları ile Belediyeler Yasası kapsamında belediyelerin yeniden yapılanması ile belediyelerle birlikte denetim konularını görüşmüş oldu.

Güzelyurt ve Lefke belediyelerinde 28 Mart 2023 Salı günü yapılan toplantılarda, Belediyeler Yasası’ndaki değişiklik kapsamında inşaatların etkin kontrollüğü konusu ele alındı.

Görüşmelerde ayrıca, KTMMOB’nin tüm belediyelerde inşaatların denetimine yönelik hazırlamakta olduğu müelliflerin kontrollük sistemi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…