Haberler

KTMMOB DEPREM İLE İLGİLİ YAPILACAK UYGULAMALAR HAKKINDA BELEDİYELERİ ZİYARET EDİYOR

1 Mins read

Türkiye’de yaşanan 6 Şubat felaketi ile deprem ve yapı stoku, konusu ülkemizde de gündemin birinci sırasına otururken Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Yasası’nda değişiklik önerisi, İmar Yasası’nda değişiklik önerisi ile yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgilendirme konularında oluşan bir heyet, belediyelerin yetkilileri ile görüşmeler yaparak bilgilendirmelerde bulunuyor.

Bu bağlamda KTMMOB heyeti 6 Mart 2023 Pazartesi günü Lefkoşa Türk Belediyesi’ni (LTB) ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Tunç Adanır başkanlığındaki KTMMOB heyetinde, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, Birlik’e bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ayer Yarkıner, Mimarlar Odası Başkanı Kozan Uzunoğlu ile Elektrik Mühendisleri Odası Müdürü Mustafa Özmert ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile belediye yetkilileri katılım gösterdi.

Toplantıda Belediyeler Değişiklik Yasası 17. Madde, 6. Fıkrası değişikliği kapsamında Başkent Lefkoşa’da yapılan inşaatların denetlenmesi konusunda 2016 yılından itibaren uygulama yapan tek belediye olması nedeniyle teşekkür edilerek, bundan sonraki sürecin geliştirilerek daha iyi kalite ve standartlarda yapıların üretilmesi konusunda ve deprem ile ilgili yapılacak uygulamalar hakkında görüşme yapılıp, bilgi alışverişinde bulunuldu.

Related posts
Haberler

GENEL KURUL DUYURUSU

1 Mins read
Haberler

1. EVREN ÇAVDIR SATRANÇ ANI TURNUVASI

1 Mins read
6 Şubat 2023 Depremi’nde Adıyaman’da hayatlarını kaybeden Evren Çavdır, Havva Çavdır, Elvin Çavdır ve öğrenciler, öğretmenler ile velilerden oluşan Şampiyon Meleklerimizin anısını…
Haberler

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

1 Mins read
6 Şubat 2023 deprem felaketinin üstünden tam bir yıl geçti ama bu felakette yaşananların ve kaybettiğimiz canların acısı geçmedi, geçmeyecek. İlk günden…