HaberlerUncategorized @tr

KTMMOB, CTP HEYETİNİ KABUL ETTİ

2 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), 23 Ocak 2022’de yapılacak Genel Seçim bağlamında Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) oluşan heyeti kabul etti.  

Kabulde konuşan KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, “geçmiş süreçlerde öncelikle sizin ve partinizin hükümetlerde olduğu veya olmadığı dönemlerde sürekli olarak birliğimiz ve camiamızla yakın ilişkide olmanızdan dolayı ve bu tip meslek örgütlerini her zaman için alacağınız kararlarınızda, planlama ve programların içerisinde göz önünde bulundurduğunuz için teşekkür etmek isterim” dedi. Bu seçim sürecinde birlik ve odalar olarak beklentilerinin, uzun süreli bir hükümetin kurulması olduğunu dile getiren Tunç Adanır, “bize göre, 4’lü hükümet dönemi daha olumlu bir sürecin gerçekleştiği bir dönemdi” dedi. Ülkenin artık bir istikrara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Adanır, uzun soluklu hükümetler ile plan ve programların yapılabilmesini arzuladıklarını yineledi. KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, “Birlik camiamız altında gerek KTMMOB Başkanlarımızdan Seran Aysal ve bunun yanında odalara bağlı üyelerimizin farklı farklı partilerde seçime katılmaları dolayısı ile onlara da bu yarışta başarılar dileriz. Onlara da sorumluluklar düşmektedir ve beklentilerimiz vardır. Meclis çatısı altında bu konuların takipçisi olmaları, geçmiş dönemde yaşadığımız sıkıntılardan dolayı özellikle birlik ve meslek odalarının kamuyla devletle planlamayla yapılan her türlü çalışmada ortak fikre ulaşarak bir yol belirlenmesinin ülke geleceği için en doğru yol olduğuna inanıyoruz. O yüzden arkadaşlarımıza bu konuda ilaveten bir sorumluluk yükleniyor” şeklinde konuştu.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da KTMMOB’yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, bu bağlamda planlamanın yapılacağı bölgelerde halkın, sivil toplum örgütleri ile odaların görüş ve beklentileri ön planda tutulacağını ve katılımcı bir yöntem izleneceğini belirtti. Erhürman, bazı milletvekili adaylarının da eşlik ettiği ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, artık bu memlekette belli alanlarda uzun vadeli plan ve programların ortaya koyulması gerektiğini vurguladı. Erhürman, uzun vadeli ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma eylem planının öneminin altını çizerek, bu planın meclisten geçerek devlet politikası olması gerektiğine dikkati çekti. İmar planları meselesinin önemli olduğunu kaydeden Erhürman, mühendislik alanında çok ciddi gelişmelere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Söz konusu alanda birçok yetişmiş birçok insanımızın olduğuna vurgu yapan Erhürman, bu insanlardan faydalanılması gerektiğini belirtti. Erhürman, içinde bulunduğumuz dönemde bazı zihniyetlerin kurumsal yapılar yokmuş gibi davranmayı marifet saydığına da vurgu yaptı.  İnşaat sektörünün yeni alanlarında da birlikte geliştirilebilecek vizyonlar olduğunun altını çizen Erhürman, bunların devlet politikası haline gelmesi gerektiğini anlattı. Bundan sonraki dönemde de sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışma azminde olduklarını dile getiren Erhürman, Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Related posts
HaberlerUncategorized @tr

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

1 Mins read
Haberler

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

12 Mins read
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…
Haberler

KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı Müellifler İçin Kullanım Kılavuzu Videosu

1 Mins read
KTMMOB Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın üyelerimiz tarafından en yaygın ve doğru şekilde kullanılması amacıyla, müellifler için kullanım kılavuzu videosu oluşturulmuştur. Videoyu izlemek…