OdalarUncategorized @tr

GÜRKAN YAĞCIOĞLU KTMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NIN BAŞKANLIĞINA YENİDEN SEÇİLDİ

3 Mins read

Gürkan Yağcıoğlu KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın Başkanlığına yeniden seçildi.

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın 45. Olağan Genel Kurulu, 9 Nisan 2022 Cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Birkan Uzun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Seran Aysal, Divan Sekreterlikleri görevlerini de Yeşim Binarbaşı ve Damla Sarper Karadeniz’in yaptığı Genel Kurulda, KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır ve İMO Başkanı Gürkan Yağcıoğlu birer konuşması yaptılar.

ADANIR: “İMO HER ZAMAN ETKİN VE GÜÇLÜ BİR SES OLDU”

KTMMOB Genel Başkanı Adanır konuşmasında, Birliğe bağlı odaları zor bir dönemde büyük sorumlulukların beklediğine işaret etti. Tunç Adanır Birlik çatısı altındaki odaların üye sayısının geçmişten günümüze katlanarak büyümesinin Oda Yönetimlerinin sorumluluklarını da hem meslek adına hem de üyelerin talepleri çerçevesinde kat be kat artırdığını belirtti. Adanır, Birliğin de Odaların da üyelere olan sorumluluğunun yanında asli sorumluluğunun kamusal alanda olduğunu vurguladı. 1960 tarihinde kurulan Birliğin 61’inci yılında toplum nezdinde hala yüksek değer gördüğünü ifade eden KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, Birliğin 5 bine yakın üyesi ile ülkenin günlük yaşamındaki her alanındaki konulara teknik uzmanlık ve bilimsel çerçevede katkı ve görüşler ile destek olduğunu belirtti. İnşaat Mühendisleri Odası’nın mesleki uzmanlık konusunda her zaman kamuoyu çıkarlarının etkin ve güçlü bir ses olduğunu kaydeden Tunç Adanır, İMO’nun devlet ve kamudan gelen taleplere aktif katkı koyarak yönlendirici ve söz sahibi öncü bir oda olduğunu vurguladı.

YAĞCIOĞLU: “TOPLUMSAL VE MESLEKİ YOK SAYILMALARA KARŞI MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

İMO Başkanı Gürkan Yağcıoğlu da konuşmasında, 44. Dönem hizmetlerinden ve İnşaat Mühendisliği mesleğinin insanlık adına ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Gürkan Yağcıoğlu ayrıca 44. Dönem içerisinde mesleğimiz ve meslektaşlarımızın sıklıkla yok sayılmaya çalışılmasından dolayı sürekli olarak toplumsal çıkar ile meslek hak ve sınırlarımızı korumak adına zaman zaman da sert olacak şekilde reaksiyon vermek zorunda kaldıklarını anlattı. Yağcıoğlu bununla ilgili olarak odamızın tamamen tarafsız olduğunu ancak yapılana da sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı. Yapılan haksızlıklar ve yok sayılmalara karşı sessiz kalmanın tarafsızlık değil bir çeşit tercih olduğunu söyleyen Yağcıoğlu öncelikle toplumsal fayda, sonrasında ise mesleğimiz ve meslektaşlarımız için; İnşaat Mühendisleri Odasının, yeni dönemde de olması gereken zamanda olması gereken yerde olup mücadeleden taviz vermeyeceğini söyledi.

GÜRKAN YAĞCIOĞLU KTMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NIN BAŞKANLIĞINA YENİDEN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Divan tarafından Genel Kurula gönderilen mesajlar okundu. Faaliyet Raporu Oda Genel Sekreteri Abdullah Ekinci tarafından okunurken, Mali Raporun sunumu da Oda Sayman Ahmed Erkmen tarafından yapıldı.

Mali Raporun oy birliği ile aklanmasının ardından Gürkan Yağcıoğlu Oda Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Genel Kurulda Oda’nın Organ Seçimleri de gerçekleştirildi. Buna bağlı olarak Yönetim Kurulu Faal Üyeliğine Abdullah Ekinci, Ahmed Erkmen, Hüsnü Coşan ve Gözde Oğuz seçilirken, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri de Gökçe Kızıldere ve Ayşe Pekrioğlu Balkıs’tan oluşturuldu. Denetleme Kurulu üyeliklerine de ise Aygün Önel ve Nüzhet Kortun Evliya seçildi. Sonrasında “Dilek ve Temenniler” bölümü ile İMO Genel Kurulu tamamlandı.

Related posts
Odalar

Hileli Tek Ürün Zeytin Yağı mı?

2 Mins read
Gıda olmadan ve beslenmeden  insanların yaşamlarını sürdüremeyecekleri bilinen bir gerçektir. Yaşamı sağlıklı sürdürmek açısından güvenli gıdaya ulaşmak ise kritik bir öneme sahiptir….
Odalar

Güngör’de ne oldu?

3 Mins read
KKTC Maliye Bakanlığı, Para Kambiyo İnkişaf Dairesi, KKTC Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi İşine Ait çıkılacak ihale ile ilgili teknik ve idari…
Odalar

YILBAŞI SOFRAMIZI TEHLİKELERDEN KORUYALIM

3 Mins read
Yılbaşının yaklaşmasının verdiği heyecanla düzenlenen kalabalık yemeklerde veya dışarıda yenen yemeklerde hazırlıklar saatler öncesinden yapılması gıda zehirlenmesi riskini artırmaktadır. Dikkat edeceğiniz bazı…