Haberler

ÖNCEKİ DÖNEMLERDE GÖREV YAPMIŞ GENEL BAŞKANLARDAN KTMMOB YÖNETİM KURULU’NA TAM DESTEK

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (KTMMOB) önceki dönemlerinde görev yapmış Genel Başkanlar, KTMMOB (Değişiklik) Yasa Önerisi’ne ve İmar (Değişiklik) Yasa Tasarısı’na yönelik yaşanan süreçte Birlik Yönetim Kurulu’nun çalışmalarına ve aldığı kararlara tam destek belirtti.

Ülkemizin en köklü Meslek Örgütleri’nden biri olan KTMMOB’de 1960 tarihinden günümüze görev yapmış Genel Başkanların katılımı ile dün akşam (22 Mart 2023) Birlik binasında bir toplantı gerçekleştirildi.

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır’ın daveti ile yapılan toplantıya, Kurucu Genel Başkan Hakkı Atun, Reşat Acar, Tamer Gazioğlu, Bektaş Göze, Kadri Fellahoğlu, Hüseyin İnan, Ahmet Hüdaoğlu, Selcan Akyel ve Seran Aysal katılım gösterdi.

Tunç Adanır toplantıda, UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümeti’nin KTMMOB (Değişiklik) Yasa Önerisi’ni ve İmar (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı Cumhuriyet Meclisi’ne sunması sonrasında gelişen süreçle ilgili bilgilendirme yaptı.

Söz konusu iki yasa ile ilgili yaşanan süreçte Birlik Yönetim Kurulu’nun yürüttüğü çalışmalara ve aldığı tüm kararlara tam destek belirttiklerini dile getiren KTMMOB’nin önceki dönemlerinde görev yapmış Genel Başkanlar, KTMMOB’nin daha güçlü bir şekilde devamlılığı amacıyla yapılacak çalışmalarda her türlü göreve de hazır olduklarını vurguladılar.

Related posts
Haberler

CTP Milletvekili adayı Sami Özuslu, KTMMOB’yi ziyaret etti

3 Mins read
25 Haziran 2023 Pazar günü ülkemizde yapılacak ara seçimde Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) Milletvekili adayı olan Sami Özuslu, 31 Mayıs 2023 Çarşamba…
Haberler

TEKNİK GÖZLEM’İN YENİ SAYISI OKUYUCUSU İLE BULUŞTU

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından hazırlanan Teknik Gözlem’in yeni sayısı 55.5 okuyucusu ile buluştu. E-bülten şeklinde yayınlanan Teknik Gözlem’de,…
Haberler

IŞIĞIMIZ SÖNMEYECEKTİR

1 Mins read
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt dışından öğretmenlerin getirilmesi girişimi ve eğitim sisteminin ve eğitim yapılarının iyileştirilmesi ile ilgili yeterli adımların atılmaması nedeniyle…