Haberler

KTMMOB’DE “YAPI PROJE KONTROLLÜK PORTALI” TOPLANTISI

1 Mins read

Belediyeler Yasası’nın 17/6 maddesi kapsamında inşaatların daha etkin kontrol edilmesi ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (KTMMOB) Lefkoşa, Gazimağusa, Gönyeli-Alayköy ve Lefke Belediyeleri ile birlikte inşaatların denetiminde “Yapı Proje Kontrollük Portalı” uygulaması hakkında 14 Mart 2024 Perşembe günü KTMMOB binasında geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, KTMMOB’den Genel Başkan Tunç Adanır, Genel Sekreter Nazife Yılmaz, Genel Sayman Mert Girgen, Mimarlar Odası Başkanı Onur Olguner ile Oda Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Özaltıner, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Üner Kutalmış, İnşaat Mühendisleri Odası Saymanı Hüsnü Coşan ve Oda Yönetim Kurulu Üyesi Buğra Ebedenölmez, Makina Mühendisleri Odası’nı temsilen Tezel Baykent ve Lefkoşa Türk Belediyesi İmar Şubesi’nden Dervişe Ener ile Banu Karaca, Gazimağusa Belediyesi İmar Şubesi’nden Niyazi Yurtseven, Sıtkı Tunceri ile Canan Çayönlü, Gönyeli-Alayköy Belediyesi İmar Şubesi’nden Serhat Kutlu, İbrahim Şahali ile Ali Hacıoğlulları, Lefke Belediyesi İmar Şubesi’nden Serdar Karabulut katılım gösterdi.

Toplantıda, Eylül 2023 tarihinden itibaren uygulamaya başlanılan “Yapı Proje Kontrollük Portalı’nın” belediyeler ve Odaların temsilcilerinin uygulama aşamasında ne gibi ek düzenleme ve bilgilendirmelere ihtiyaç olduğu ve portalın KTMMOB üyelerinin daha etkin kullanımı açısından ne gibi güncellemelerin gerektiği konusunu geliştirmek amaçlı görüşler paylaşılarak, olumlu fikir alış-verişinde bulunuldu.

Related posts
Haberler

KTMMOB GENEL BAŞKANI OY BİRLİĞİ İLE SERAN AYSAL SEÇİLDİ

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde (KTMMOB) Seran Aysal Genel Başkanlık görevini bir önceki Genel Başkan Tunç Adanır’dan devraldı. KTMMOB 56….
Haberler

TEKNİK GÖZLEM E-BÜLTENİN YENİ SAYISI ÇIKTI

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) tarafından e-bülten şeklinde hazırlanan Teknik Gözlem’in yeni sayısı 55.11 çıktı.  Söz konusu sayıda, KTMMOB’den…
Haberler

ŞAMPİYON MELEKLER ANIT YARIŞMASI’NA KATILAN TÜM PROJELER LEFKOŞA AKM’DE SERGİLENİYOR

1 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), Gazimağusa Belediyesi ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği işbirliğinde düzenlenen “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler…