HaberlerUncategorized @tr

KTMMOB, TDP’Yİ KABUL ETTİ

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, 2022 Genel Seçimine yönelik ziyaretler başlatan Toplumcu Demokrasi Partisi’nden oluşan heyeti kabul etti.

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır ve Yönetim Kurulu Üyesi Evren Çavdır, 24 Aralık 2021 Cuma günü birlik binasında TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve milletvekili adaylarından oluşan heyeti kabul ederek, bir süre görüştü. Kabulde konuşan Tunç Adanır, seçim sonucunda oluşacak hükümetin uzun soluklu olmasını temenni etti. Ülkenin özellikle uzun vadeli olmayan hükümetler neticesinde planlanan ve programlanan işlerin yapılamamasından ötürü, sistemsizlik ve düzensizlik içine girdiğini ifade eden Tunç Adanır, “Hatta son dönemlerdeki hükümetlerin aldığı karar ve uygulamalar, birlik ve meslek odalarımız tarafından da rahatsız edici bir boyuta ulaşmıştır. Buna tepkilerimiz de oluşmuştur” dedi. KTMMOB Genel Başkanı Adanır, seçim sonucunda oluşacak siyasi yapının toplumun kültürel yapısı, düşünce ve fikirlerimize hizmet edecek durumda olmasının en büyük talepleri olduğunu vurguladı.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de yaptığı konuşmada, KTMMOB Genel Başkanlığına seçilen Tunç Adanır’ı kutlayarak başladığı konuşmasında ülkede planlı ve sürdürülebilir bir gelişim için Ülkesel Fiziki Plana bağlı, imar planlarının mutlaka tamamlanarak hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.  Özyiğit, tüm paydaşlar ve KTMMOB ile işbirliği içinde İmar Planlarının tamamlanması, daha önceden imar planı hazırlanan şehirlerin de günümüz sosyal ve fiziki ihtiyaçlarını karşılayabilir hale getirilmesi, ülkemizde çağdaş şehircilik anlayışının yerleşmesi hedefleri olduğunu belirtti.

Related posts
Haberler

GENEL KURUL DUYURUSU

1 Mins read
Haberler

1. EVREN ÇAVDIR SATRANÇ ANI TURNUVASI

1 Mins read
6 Şubat 2023 Depremi’nde Adıyaman’da hayatlarını kaybeden Evren Çavdır, Havva Çavdır, Elvin Çavdır ve öğrenciler, öğretmenler ile velilerden oluşan Şampiyon Meleklerimizin anısını…
Haberler

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

1 Mins read
6 Şubat 2023 deprem felaketinin üstünden tam bir yıl geçti ama bu felakette yaşananların ve kaybettiğimiz canların acısı geçmedi, geçmeyecek. İlk günden…