Odalar

5. MEKÂN ANLATIMI METİN YARIŞMASI’NIN DANIŞMAN JÜRİ TOPLANTISI YAPILDI

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) bağlı Mimarlar Odası tarafından organize edilen 5. Mekân Anlatımı Metin Yarışması’nın Danışman Jüri toplantısı yapıldı.

Mimarlar Odası Yayın Kurulu tarafınan yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Gelenekselleşen ve yoğun katılımla gerçekleştirilen KTMMOB-Mimarlar Odası Metin Yarışmasının bu yıl beşincisinin düzenleniyor olması, Mimarlar Odası Yayın Kurulu üyeleri olarak bizleri gururlandırmaktadır. Her yıl aldığımız takdir ve yapıcı eleştirilerle yarışmamızın değerini daha da artırarak devam ettirmekteyiz.

3 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde duyurusu yapılan yarışmanın Danışman Jüri toplantısı 7 Aralık’ta Mimarlar Odası’nda, Danışman Jüri Üyeleri Anber Onar, Ekrem Bodamyalızade ve Münevver Özgür Özersay, Yarışma Düzenleme Komitesi üyeleri Devrim Yücel Besim, Abdullah Can ve Emine Gökbörü ve Yarışma Raportörü Behcet Yenigüç’ün katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

İlk üçe giren eserin ödüllendirileceği ve bu sene bir de özel ödülü bulunan yarışmanın jürisinde geçen yılki yarışmanın birincisi Özge Kırçıl, Kıbrıslı Şair-Yazar Neşe Yaşın, Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Başkanı Kozan Uzunoğlu, mimarlık alanında çeşitli dergilerde editörlük yapmış, akademisyenlik yönü de olan Müge Cengizkan ve Suha Özkan gibi isimler yer almaktadır.

13 Şubat 2023 tarihine kadar başvuruların devam edeceği yarışmamız ile ilgili ayrıntılı bilgiye, yarışma şartnamesine ve geçmiş yılların seçki kitapçıklarına mimarlarodasi.org adresinden ulaşabilir ayrıca yayın kurulu olarak yaptığımız diğer yayınlara da buradan göz atabilirsiniz.

Mimarlık ve edebiyat alanlarına koyacağınız katkılar için kaleminizin gücü hiç sönmesin dileğimizle…”

Related posts
Odalar

BMO Üyeleri “Güvenli İnternet Eğitimleri” verdi

1 Mins read
Bilgisayar Mühendisleri Odası ile Telsim Vodafone Grup Şirketi Güvenli İnternet Eğitimleri İşbirliği Protokolü’nü 13 Mart 2023 tarihinde, KTMMOB’nin konferans salonunda imzaladı. Milli…
Odalar

“NE İMAR PLANI NE EMİRNAME” SADECE SERMAYE!

3 Mins read
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Şehir Plancıları Odası olarak, aylardır, önce Birlik Yasası’nda, ardından da İmar Yasası’nda yapılmak istenen…
Odalar

23 Mart 2023 Dünya Meteoroloji Günü Mesajı 

4 Mins read
Birleşmiş Milletlerin bir uzmanlık kuruluşu olan Dünya Meteoroloji Teşkilatı ana sözleşmesinin, yürürlüğe girdiği tarih olan 23 Mart (1950) her yıl  Dünya Meteoroloji günü…