Odalar

5. MEKÂN ANLATIMI METİN YARIŞMASI’NIN DANIŞMAN JÜRİ TOPLANTISI YAPILDI

1 Mins read

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) bağlı Mimarlar Odası tarafından organize edilen 5. Mekân Anlatımı Metin Yarışması’nın Danışman Jüri toplantısı yapıldı.

Mimarlar Odası Yayın Kurulu tarafınan yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Gelenekselleşen ve yoğun katılımla gerçekleştirilen KTMMOB-Mimarlar Odası Metin Yarışmasının bu yıl beşincisinin düzenleniyor olması, Mimarlar Odası Yayın Kurulu üyeleri olarak bizleri gururlandırmaktadır. Her yıl aldığımız takdir ve yapıcı eleştirilerle yarışmamızın değerini daha da artırarak devam ettirmekteyiz.

3 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde duyurusu yapılan yarışmanın Danışman Jüri toplantısı 7 Aralık’ta Mimarlar Odası’nda, Danışman Jüri Üyeleri Anber Onar, Ekrem Bodamyalızade ve Münevver Özgür Özersay, Yarışma Düzenleme Komitesi üyeleri Devrim Yücel Besim, Abdullah Can ve Emine Gökbörü ve Yarışma Raportörü Behcet Yenigüç’ün katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

İlk üçe giren eserin ödüllendirileceği ve bu sene bir de özel ödülü bulunan yarışmanın jürisinde geçen yılki yarışmanın birincisi Özge Kırçıl, Kıbrıslı Şair-Yazar Neşe Yaşın, Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Başkanı Kozan Uzunoğlu, mimarlık alanında çeşitli dergilerde editörlük yapmış, akademisyenlik yönü de olan Müge Cengizkan ve Suha Özkan gibi isimler yer almaktadır.

13 Şubat 2023 tarihine kadar başvuruların devam edeceği yarışmamız ile ilgili ayrıntılı bilgiye, yarışma şartnamesine ve geçmiş yılların seçki kitapçıklarına mimarlarodasi.org adresinden ulaşabilir ayrıca yayın kurulu olarak yaptığımız diğer yayınlara da buradan göz atabilirsiniz.

Mimarlık ve edebiyat alanlarına koyacağınız katkılar için kaleminizin gücü hiç sönmesin dileğimizle…”

Related posts
Odalar

EMO LABORATUVARI AKREDİTASYON KURULUŞU TARAFINDAN DENETLENEREK TEKRARDAN TESCİLLENDİ

1 Mins read
KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası olarak kamu menfaati korunarak yürütülen, tüketicilerin güvenilir ürünlere ulaşması adına yapılan ithalat öncesi denetimlerin önemli bir parçasını oluşturan…
Odalar

TÜRKAK AKREDİTASYON DENETLEMESİ BAŞARIYLA GEÇİLDİ

1 Mins read
İnşaat Mühendisleri Odası Laboratuvarı, Türkak Akreditasyon Denetlemesini Başarıyla Geçti İnşaat Mühendisleri Odası Laboratuvarı, 8 Mayıs 2024 tarihinde Türkak tarafından gerçekleştirilen akreditasyon denetlemesini…
Odalar

PMO ETKİNLİK DUYURUSU

1 Mins read
“Dünya Göçmen Kuşlar Günü” nedeniyle 11 Mayıs Cumartesi günü Gazimağusa’da Gülseren Göleti’nde 07.00-08.00 saatleri arasında ortak etkinlik gerçekleştirilecek. Peyzaj Mimarları Odası’nın içinde…