Haberler

KTMMOB’DEN TMMOB’A DESTEK MESAJI…

2 Mins read

ADANIR: “MESLEĞE SAHİP ÇIKMA MÜCADELENİZİ DESTEKLİYORUZ VE KARDEŞ ÖRGÜT OLARAK YANINIZDAYIZ”

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne destek mesajını bu kez Ankara’dan verdi. KTMMOB, TMMOB’nin Ankara Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 47. Olağan Genel Kuruluna davet edildi. Bu bağlamda KTMMOB’den Genel Başkan Tunç Adanır ve Genel Sekreter Nazife Yılmaz, 26 Mayıs 2022 Perşembe günü, Ankara’da Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirilen TMMOB 47. Olağan Genel Kuruluna katıldılar.

Genel Kurul’a hitaben konuşma yapan KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır, destek mesajını yineledi. Adanır konuşmasında, “Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin üye ve yöneticilerinin haksız yere, yasa ve hukuk tanımaksızın tutuklanmasına karşın Adalet Nöbeti’ni ve Gezi Direnişi ile mesleğe sahip çıkma haklı mücadelenizi Kıbrıs’tan destekliyor ve kardeş örgüt olarak yanınızdayız diyoruz. Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği olarak bizlere de, Kıbrıs’ta benzer koşullar ve şartlar dayatılmaktadır. Devletin üst kademesinde ve Hükümetin başında görev alan siyasilerimizin, Anayasa ve Yasa tanımaz uygulamaları, devlete ait kurumların özelleştirmesinin önünü açan zihniyete biat ederek, hükümette kalma ve ülkeyi yönetme ısrarlarına karşılık bu protokolleri imzaladıkları günleri yaşamaktayız. Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği olarak bu kötü yönetim ve gidişata hukuki, adil ve gerçeklik çerçevesinde mücadele ederek, mesleki ve toplumsal değerlerin korunması ve geliştirilmesi, toplumun birliktelik ve güçlü duruşunu her aşamada hatırlatarak, kamusal sorumluluklarımızın gereklerini yerine getirerek, bayrağı yeni nesillere taşıma gayreti içerisindeyiz. Sözlerime son verirken, 30 Nisan 2022 tarihinde Kıbrıs’ta gerçekleşen 55. Olağan Genel Kurulumuzda oy birliği ile alınan karar ve desteği bir kez daha buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. “Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan “Gezi Parkı” olayları neticesinde kardeş örgütümüz olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin üye ve yöneticilerinin haksız yere, yasa ve hukuk tanımaksızın tutuklanmasına karşı direnen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Genel Kurulumuzca destek beyan eder, haklı mücadelenizde yanındayız” ifadelerini kullandı.

Related posts
Haberler

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

1 Mins read
İstanbul / Taksim – İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.
Haberler

KTMMOB, KTBB VE KTTB “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE DESTEK VERDİ

1 Mins read
Külliyeye Hayır Platformu’nun Lefkoşa’da 12 Kasım 2022 tarihinde düzenlediği eyleme, toplumsal konularda birlikte mücadele etmek adına dayanışma içinde olan Kıbrıs Türk Mühendis…
Haberler

KTBB, KTMMOB VE KTTB’DEN “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE TAM DESTEK

1 Mins read
Ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarının, kurum ve örgütlerimizin devre dışı bırakıldığı bir proje ile ekonomik yıkımla boğuştuğumuz bir dönemde hiçbir şekilde öncelikli ihtiyacımız…