Haberler

KTMMOB, KTTB VE KTBB, GAZETECİLERİN EYLEMİNİ ZİYARET ETTİ

2 Mins read

“Toplumsal Mücadele” için güç birliği içinde olan Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Kıbrıs Türk Barolar Birliği, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin Meclis önünde başlattığı “Özgürlük İçin 24 Saat” eylemine dün basın açıklaması ile desteğini duyurması sonrası, bugün de eylem yerine ziyarette bulundu.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Ceza, Özel Hayatın ve Hayatın Gizli Alanının Korunması ve Müfsidane Yayınlar yasalarında yapılmak istenen değişikliklere karşı tepki göstererek Meclis önünde dün akşam “Özgürlük İçin 24 Saat” eylemi başlattı.

ADANIR, GÜRKUT VE ESENDAĞLI, “ÖZGÜRLÜK İÇİN 24 SAAT” EYLEMİNE KATILDI

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Genel Başkanı Tunç Adanır, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Özlem Gürkut ve Kıbrıs Türk Barolar Birliği Hasan Başkanı Esendağlı dün ortak yapılan basın açıklaması sonrası, bu sabah da Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin Meclis önündeki eylem yerini ziyaret ederek, desteğini yüz yüze iletme fırsatı buldu.  Tunç Adanır, Özlem Gürkut ve Hasan Esendağlı, Gazeteciler Birliği’nin Meclis önünden devam eden canlı yayınına da konuk olarak gazeteci Serhat İncirli ve Meltem Sakin’ne açıklamada bulundular.

TUNÇ ADANIR: “BU YASALARIN GEÇMEMESİ ADINA BİZ DE ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır canlı yayında yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Toplumunun alışmış olduğu birbirine karşı samimiyet, hoşgörü ve demokrasi anlayışının tam tersi olan yasa önerileri ile karşı karşıya olunduğunu belirtti. Adanır, “Bu bağlamda Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin başlattığı eyleme birliğimiz ve üyelerimiz adına destek veriyoruz” dedi. “Söz konusu yasalar ile korku ve baskı şeklinde toplumu sindirme politikası oluşturulmasına karşı çıkıyoruz” diyen Adanır, esas hedeflenenin basının susturulması yanında bireylerin de susturulması olduğunu kaydetti. “Biz buna karşıyız” diyen KTMMOB Genel Başkanı Tunç Adanır sözlerini, “Bu toplumda çok seslilik ve demokrasinin ortadan kaldırılmasına tepki koymak adına buraya destek vermeye geldik. Bu yasaların geçmemesi adına biz de elimizden geleni yapacağız” diyerek tamamladı.

Related posts
Haberler

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

1 Mins read
İstanbul / Taksim – İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.
Haberler

KTMMOB, KTBB VE KTTB “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE DESTEK VERDİ

1 Mins read
Külliyeye Hayır Platformu’nun Lefkoşa’da 12 Kasım 2022 tarihinde düzenlediği eyleme, toplumsal konularda birlikte mücadele etmek adına dayanışma içinde olan Kıbrıs Türk Mühendis…
Haberler

KTBB, KTMMOB VE KTTB’DEN “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE TAM DESTEK

1 Mins read
Ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarının, kurum ve örgütlerimizin devre dışı bırakıldığı bir proje ile ekonomik yıkımla boğuştuğumuz bir dönemde hiçbir şekilde öncelikli ihtiyacımız…