Haberler

KTMMOB ANKARA ZİYARETİNDE TMMOB VE İMO İLE GÖRÜŞMELER YAPTI

1 Mins read

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin Ankara’da gerçekleştirilen 47. Olağan Genel Kurulu’na davet edilen Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Genel Başkan Tunç Adanır ve Genel Sekreter Nazife Yılmaz bir dizi temasta bulundu.  Tunç Adanır ve Nazife Yılmaz, Ankara temasları çerçevesinde 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Merkezi’ni ziyaret etti. Adanır ve Yılmaz ziyarette, TMMOB’den Başkan Emin Koramaz, Genel Sekreter Dersim Gül, Yürütme Kurulu Üyesi Orhan Sarıaltun ile Hüsnü Meydan, TMMOB Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Barutçu ve Cemalettin Küçük ile bir araya gelerek görüştü.

“MÜCADELEMİZİ ORTAKLAŞTIRMAK VE BÜYÜTMEK ZORUNDAYIZ”

Görüşmede yapılan ortak değerlendirmede; “Ülkelerimiz, ekonomiden siyasete kadar büyük bir kriz içerisindedir. Her iki ülkede, iktidarların bu denli saldırganlıklarının, hoyratlıklarının, şuursuzluklarının nedeni ülkelerinin, geleceğine dair, hiçbir umut ve planlarının kalmamış olmasıdır. KTMMOB ve TMMOB olarak şehirlerimiz, yeşil alanlarımızın, tarihi ve kültürel mirasımızın yağmalanmasına karşın mücadele etmekteyiz. Ülkelerimizin geleceğini kurtarabilmek, daha iyi koşullarda yaşayabilmek ve çocuklarımızın geleceğini güvenceye alabilmek için, mücadelemizi ortaklaştırmak ve büyütmek zorundayız” denildi.

KTMMOB’den Genel Başkanı Tunç Adanır ve Genel Sekreter Nazife Yılmaz, aynı gün Türkiye İnşaat Mühendisleri Genel Merkezi’ni de ziyaret ederek, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, Sekreter Üye Özer Akkuş ve Genel Sekreter Serap Dedeoğlu ile bir görüşme yaptı. Görüşmede, Türkiye ve Kıbrıs’taki mesleki uygulamalar ve mevzuatlarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Related posts
Haberler

GENEL KURUL DUYURUSU

1 Mins read
Haberler

1. EVREN ÇAVDIR SATRANÇ ANI TURNUVASI

1 Mins read
6 Şubat 2023 Depremi’nde Adıyaman’da hayatlarını kaybeden Evren Çavdır, Havva Çavdır, Elvin Çavdır ve öğrenciler, öğretmenler ile velilerden oluşan Şampiyon Meleklerimizin anısını…
Haberler

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

1 Mins read
6 Şubat 2023 deprem felaketinin üstünden tam bir yıl geçti ama bu felakette yaşananların ve kaybettiğimiz canların acısı geçmedi, geçmeyecek. İlk günden…