Haberler

KTMMOB ANKARA ZİYARETİNDE TMMOB VE İMO İLE GÖRÜŞMELER YAPTI

1 Mins read

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin Ankara’da gerçekleştirilen 47. Olağan Genel Kurulu’na davet edilen Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Genel Başkan Tunç Adanır ve Genel Sekreter Nazife Yılmaz bir dizi temasta bulundu.  Tunç Adanır ve Nazife Yılmaz, Ankara temasları çerçevesinde 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Merkezi’ni ziyaret etti. Adanır ve Yılmaz ziyarette, TMMOB’den Başkan Emin Koramaz, Genel Sekreter Dersim Gül, Yürütme Kurulu Üyesi Orhan Sarıaltun ile Hüsnü Meydan, TMMOB Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Barutçu ve Cemalettin Küçük ile bir araya gelerek görüştü.

“MÜCADELEMİZİ ORTAKLAŞTIRMAK VE BÜYÜTMEK ZORUNDAYIZ”

Görüşmede yapılan ortak değerlendirmede; “Ülkelerimiz, ekonomiden siyasete kadar büyük bir kriz içerisindedir. Her iki ülkede, iktidarların bu denli saldırganlıklarının, hoyratlıklarının, şuursuzluklarının nedeni ülkelerinin, geleceğine dair, hiçbir umut ve planlarının kalmamış olmasıdır. KTMMOB ve TMMOB olarak şehirlerimiz, yeşil alanlarımızın, tarihi ve kültürel mirasımızın yağmalanmasına karşın mücadele etmekteyiz. Ülkelerimizin geleceğini kurtarabilmek, daha iyi koşullarda yaşayabilmek ve çocuklarımızın geleceğini güvenceye alabilmek için, mücadelemizi ortaklaştırmak ve büyütmek zorundayız” denildi.

KTMMOB’den Genel Başkanı Tunç Adanır ve Genel Sekreter Nazife Yılmaz, aynı gün Türkiye İnşaat Mühendisleri Genel Merkezi’ni de ziyaret ederek, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, Sekreter Üye Özer Akkuş ve Genel Sekreter Serap Dedeoğlu ile bir görüşme yaptı. Görüşmede, Türkiye ve Kıbrıs’taki mesleki uygulamalar ve mevzuatlarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Related posts
Haberler

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

1 Mins read
İstanbul / Taksim – İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.
Haberler

KTMMOB, KTBB VE KTTB “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE DESTEK VERDİ

1 Mins read
Külliyeye Hayır Platformu’nun Lefkoşa’da 12 Kasım 2022 tarihinde düzenlediği eyleme, toplumsal konularda birlikte mücadele etmek adına dayanışma içinde olan Kıbrıs Türk Mühendis…
Haberler

KTBB, KTMMOB VE KTTB’DEN “KÜLLİYEYE HAYIR PLATFORMU”NUN EYLEMİNE TAM DESTEK

1 Mins read
Ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarının, kurum ve örgütlerimizin devre dışı bırakıldığı bir proje ile ekonomik yıkımla boğuştuğumuz bir dönemde hiçbir şekilde öncelikli ihtiyacımız…