Skip to main content

KTMMOB’ye bağlı Gıda Mühendisleri Odası Olağan Genel Kurulunu tamamladı.

 

.

Covid 19 salgın riskinin azalması ile başlayan Oda genel kurulları, birliğe bağlı Gıda Mühendisleri Odası ile devam edildi. Açık havada gerçekleşen genel kurul divan Kurulunun oluşturulması ile başlamış ve açılış konuşmaları ile devam etmiştir.

Oda Başkanının açılış konuşması sonrasında Genel Başkan Seran Aysal konuşmasında; Covid 19 süreci dahil, Birlik ve Oda yöneticileri olarak dönem içinde gerçekleştirilen çalışmalar, Gıda Mühendisleri Odasının birlik çalışmalarına yaptığı katkı, Birlik ve bağlı Odaların verdiği mücadeleden bahsetti ve önümüzdeki çalışma dönemi için yapılması gerekenleri değerlendirdi. Görevi devreden Yönetime çalışmaları için teşekkür ederken Oda organına seçileceklere başarılar diledi.

Faaliyet ve Mali rapor görüşülüp aklanması sonrasında, Oda organı seçimleri yapılmıştır. Oda Başkanlığına Sıdıka Can tekrar seçilirken Oda Yönetim Kurulu’na  Yağmur Özçelebi, Saba Ahmed, Mustafa Emindayı, Beste Oymen seçilmiştir. Yedek Yönetim Kurulu üyeleri ise Gizem Gulakdeniz, Vedia Oyaltan, Tolga Saruhan ve Hülya Erol seçilmiştir.