Skip to main content

KTİMB Genel Kurulunda Başkan Aysal: Kaçak İnşaat Yürütenler ve Göz yumanlar karşılarında KTMMOB’yi bulacak.

.

KTMMOB Genel Başkanı Seran Aysal, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği 15. Olağan Genel Kurulu'na Birliğe bağlı ilgili Oda Başkanları ile katıldı.

Genel Kurul açılışında genel kurula katılanlara hitap eden Başkan Aysal: “Bu dönem kaçak inşaat faaliyetleri yürütenler ve görevi bu faaliyetler denetlemek olup, göz yumanlarla KTMMOB’nin hukuki mücadele dahil her tür mücadeleyi yapacağını ve gündemdeki birçok sorunun ana kaynağı olan kaçak/gayrıyasal işlerden müteahhitlerin uzak durması ve KTMMOB ile karşı karşıya gelmemesini tavsiye etti.

Devlet, belediye dahil vizesiz ve mevzuat dışı uygulamalara izin verilmeyeceğini, başta KTMMOB üyeleri olmak üzere tüm toplumun gayrıyasal faaliyetlere prim vermemesi gerektiğini ifade etti. Bu mücadele de Müteahhitler birliği yeni yönetiminin de etkin olması gerektiğini belirtti. Yapı denetim sisteminin eksikliğinin ve yarattığı sorunlar, kaçak müteahhitlik, kaçak taşeronluk, imar planları, çevre sorunları ve iş sağlığı ve güvenliği konularında KTMMOB’nin çizgisini, hedeflerini  ve birlikte yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasını genel kurula başarı dileyerek tamamladı.