Skip to main content

KTMMOB 54. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) 54. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Olağan Genel kurulda Genel Başkanlığa oybirliği ile yeniden Seran Aysal seçilmiştir.

Genel kurulda açılışın ardından Divan Başkanlığına Uğur Ulaş Dağlı, Divan sekreterliklerine ise Elda İstillozlu ile Yasemin Çobanoğlu’nun getirildiği.

Covid 19 salgını tedbirleri çerçevesinde konuk daveti yapılmamış ve genel kurul TMMOB İMO, TMMOB, TDP Genel Başkanı Sn.Cemal Özyiğit, DP genel Başkanı Fikri Ataoğlu, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman (digital mesaj), KKTC Meclis Başkanı Sn. Teberrüken Uluçay (digital mesaj) ve KKTC Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa Akıncı’nın mesajları okunda ve yayınlanarak devam etti.

Genel kurulda faaliyet ve mali raporların aklanması sonrasında 2020-2022 yılları arasında görev yapacak 54.Dönem Genel Başkan ve yönetim kurulu, yüksek onur kurulu ve denetleme kurulları belirlendi.

Genel Kurulda Birlik Organları şu şekilde oluştu:

Seran Aysal – KTMMOB Genel Başkanı

54.Dönem KTMMOB Yönetim Kurulu

Evren Çavdır

Mert Girgen

Serkan Abbasoğlu

Tunç Adanır

54. Dönem KTMMOB Yüksek Onur Kurulu

Uğur Ulaş Dağlı – Kurul Başkanı

Hasan Güralp – Kurul Üyesi

Hasan Demirel – Kurul Üyesi

Seyit Yorgancıoğlu – Kurul Üyesi

Sümer Kaya – Kurul Üyesi

Bora Tüccaroğlu - Kurul Üyesi

Buket Asilsoy - Kurul Üyesi

Denetim Kurulu:

Ahmet Adışanlı

Ezcan Özsoy

Organların oylanması sonrasında Birlik Başkanı Seran Aysal, 54.Dönem’de yapılması planlanan çalışmaları aktardığı konuşmasını gerçekleştirdi.

Birlik Yönetim Kurulunun önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yaparak görev dağılımı gerçekleştirilecektir.