Skip to main content

BASIN AÇIKLAMASI: KTMMOB olarak Gazze’de yaşanan bu katliamı kınıyoruz!!!

Bilindiği üzere 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması esnasında tüm dünyayı derinden sarsan olaylar yaşanmıştır. Zaten yıllardır hakları gasp edilen ve silahsız olarak bu açılışı protesto etmek isteyen Filistinlilere karşı İsrail güvenlik güçleri tarafından ateş açılmış bunun sonucunda 60’dan fazla insan hayatını kaybetmiştir. Bu açık bir insanlık suçudur. Bu olayla birlikte Ortadoğu’da kalıcı bir barışa ulaşılmasına dair umutları tükenme noktasına getirmiştir.

TMMOB'YE BAĞLI ODALARDAN KTMMOB'YE ZİYARET

.

II.Yerbilimleri Kongresi dolayısıyla ülkemizde bulunan TMMOB Petrol Mühendisleri Odası Başkanı Yüksel Kurt, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Şevket Demirtaş KTMMO Birliğine nezaket ziyaretinde bulundular.

II.YERBİLİMLERİ KONGRESİ

 

.

AYSAL:Her Konuda Devlet Politikası Oluşturmamız Gerekmektedir

KTMMOB’ye bağlı Yerbilim Mühendisleri Odası ve TMMOB Maden, Jeoloji, Jeofizik ve Petrol Mühendisleri Odaları’nın Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının katkısı ile birlikte düzenlediği II.Yerbilimleri Kongresi başladı.

KTMMOB 1 MAYIS BASIN BİLDİRİSİ

Her yıl 1 Mayıs’ta dünyanın her ülkesinde sokaklara dökülen insanların ortak hedefi tektir;

Bir iş günü 8 saattir. İnsan emeği diğer herhangi bir emtia gibi alınıp satılamaz, değeri evrenseldir, fiyatı arz-talep dengesine göre değil, bilimsel gerçeklere dayandırılarak belirlenir, din-dil-ırk ayrımı yapılmaksızın eşit ve şeffaf biçimde uygulanır. 8 saatten fazla çalıştırılan insan, yaşayacağı fiziksel ve ruhsal yıpranma nedeniyle daha fazla ücret talep etme hakkına sahiptir ve kendi arzusu olmadan çalıştırılamaz.

Subscribe to Haberler